Sitemap: http://jurabike.pl/lokalizacja_mapy_witryny.xml

     Po 7 wyścigach,  cykl Bike Atelier MTB Maraton 2017  dobiega końca. Przed uczestnikami finałowa edycja, zdecydowanie najtrudniejsza w tym roku.

        Dystans PRO - 50,5 km i 1552 m przewyższeń, HOBBY - 33,3 km / 797 m , FAMILY - 19 km / 274 m. Będzie co jechać. Nie wiadomo co będzie trudniejsze - pokonanie wszystkich górek czy zjechanie z nich. Ze względu na stopień trudności trasy, dystans FAMILY ( podobnie jak w Olkuszu ) ma swoją "krótszą" wersje.

 

Opis tras - ze strony organizatora :

 

PRO
Pierwsze kilometry prowadzą nas w kierunku doliny potoku Dobka. Około kilometra za pierwszym rozjazdem droga skręca ostro w lewo i zaczyna się stromy asfaltowy podjazd. Na 6. kilometrze pojawi się skręt w ulicę Tokarnia i kolejny podjazd prowadzący w stronę Wisły. Następnie kierujemy się w stronę żółtego szlaku, którym docieramy na Trzy Kopce. Po wjechaniu na szczyt – wierzchołkami zawodnicy pojadą w stronę Białego Krzyża, aby szybkim zjazdem po kilku kilometrach pomknąć w stronę Brennej Leśnicy. Tu znów będziemy na dole, co oznacza kolejny stromy podjazd w rejon Grabowej. Kiedy dotrzemy do szlaku przy schronisku, kierujemy się w stronę Starego Gronia. Następnie pojawi się droga w dół, ponownie prowadząca do Brennej Leśnicy. Krótkim asfaltowym odcinkiem trasa dojeżdża pod wyciąg Świniorka, gdzie zjeżdżając na szlak rozpocznie się podjazd pod Równicę. Po drodze przejeżdżamy przez dwa szczyty – Beskidek i Orłową. Po zdobyciu Równicy zawodników czeka zjazd trudnym technicznie żółtym szlakiem w stronę Lipowca. Czas rozpocząć dojazd w kierunku mety zakończony długim płaskim odcinkiem biegnącym wałem nad Wisłą.

 

HOBBY
Pierwsze kilometry prowadzą nas w kierunku doliny potoku Dobka. Około kilometra za pierwszym rozjazdem droga skręca ostro w lewo i zaczyna się stromy asfaltowy podjazd pod Zakrzosek. Po osiągnięciu szczytu, wjeżdżamy na drogę typową dla terenów górskich (kamienie, szuter) i zmierzamy wierzchołkami oraz szlakiem niebieskim w stronę Równicy. Po drodze jedziemy przez dwa szczyty Beskidek i Orłową. Po zdobyciu Równicy zawodników czeka zjazd trudnym technicznie żółtym szlakiem w stronę Lipowca. Tu rozpocznie się dojazd w kierunku mety zakończony długim płaskim odcinkiem biegnącym wałem nad Wisłą.

 

FAMILY
Już na pierwszym kilometrze trasa FAMILY rozdziela się od pozostałych dystansów. Początkowo zawodników czeka stromy podjazd do części uzdrowiskowej Ustronia. Z tego miejsca dojeżdżamy do szutrowego trawersu zboczami Równicy, a następnie szlakiem jedziemy do Lipowca. W tym miejscu rozpocznie się zjazd w kierunku wału nad Wisłą, prowadzący głównie drogami asfaltowymi. Przed metą zawodnicy będą mieli do pokonania długi, płaski odcinek wzdłuż rzeki.

 

<<< POWRÓT

Bike Atelier Maraton - Ustroń - 30.09.2017 - part.8
22 września 2017

Znajdziecie nas na :JURA BIKE Amatorski Klub Kolarstwa Górskiego

©2012 -2017